O Szkole

CENTRUM NAUKI TAŃCA: BREAK DANCE, HIP HOP, NEW STYLE, POPPING, LOCKING, POLE DANCE, JAZZ, JOGA, LATINO, SALSA, ZUMBA i inne !

Centrum nauki tańca "SNAKE DANCE" znajduje się na I i II piętrze w podwórku przy al. NMP 21 w Częstochowie. Nazwa SNAKE DANCE wywodzi się od ksywy właściciela i nauczyciela szkoły - Snake'a, który po 20 latach przebytych treningów, udziałów w zawodach, pokazach czy spektaklach teatralnych pragnie podzielić się oraz przekazać swoje doświadczenia teoretyczne i praktyczne zdobyte na polskiej i europejskiej scenie tanecznej. Instruktorzy prowadzący zajęcia w tej szkole to licencjonowani tancerze z pasją, którzy zajmują się profesjonalnie tańcem, żyją z tańca i dzięki niemu. Każdy z nauczycieli cechuje się licznymi sukcesami, a taniec to całe ich życie. Zajęcia prowadzone przez instruktorów to wysoka jakość przekazywanej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej i pełen profesjonalizm zdobyty podczas wieloletniej misji tanecznej. Każdy instruktor posiada odpowiednie papiery upoważniające do prowadzenia zajęć oraz nauczania.

Głównym celem naszej Szkoły jest profesjonalne przekazywanie tanecznej wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, motywowanie uczniów do treningów,  nauczanie odpowiednich ćwiczeń fizycznych wzmacniających ciało i przygotowujących do tańca, ale również nauczanie psychologicznych technik oraz odpowiedniego podejścia do treningu. W naszej Szkole nauczyciele to osoby pełne pasji, pozytywnego podejścia do ludzi, którym bardzo zależy na dobrym wychowaniu dzieci i młodzieży, nie tylko w sferze tanecznej lecz również osobistej. Na naszych lekcjach uczniowie dostają również zadania domowe, polegające na poszerzaniu wiedzy teoretycznej z zakresu danego stylu tańca - dlatego SNAKE DANCE to nie tylko zwykłe studio lecz jest to Szkoła, w której również edukujemy uczniów. Oprócz nauki tańca, opowiadamy o historii; początkach tańca, jak powstały dane ruchy itp, o całej kulturze hip hopowej. Chcemy, żeby uczniowie poznali całą kulturę, dlatego oprócz tańca, w Szkole nie zabraknie również graffiti na ścianach czy też Dj'ingu. Jesteśmy odpowiedzialni za przekazywanie prawdziwej wiedzy tanecznej, a dzięki temu, że każdy z nas to samouk - potrafimy uczyć tak, żeby efekty pracy uczniów przychodziły jak najszybciej.

W naszej Szkole uczymy tańca w grupach kameralnych liczących maksymalnie 14 osób, co pozwala na profesjonalne i indywidualne podejście do każdego ucznia, z czym wiąże się szybkość nauki, chęć do niej i zadowolenie każdego dziecka.

W celu doskonalenia formy naszych uczniów, w każdą sobotę w godzinach 9.30 - 14.00 otwieramy sale na treningi wolne dla każdego.

Osoby, które przekroczą nasz próg - stają się po prostu częścią naszego życia...

U nas nie uznajemy podpisywania jakichkolwiek umów za naukę tańca, traktujemy taniec jako wolność, która jest jednym z najważniejszych wartości dla tancerza.

Najważniejszym mottem Szkoły jest: ...WITH PASSION AND LOVE...

Właściciel Centrum Nauki Tańca "Snake Dance"

Arkadiusz Skuza

Oto zdjęcia naszych sal

SALA NR 1 ( I PIĘTRO):

CNT_SNAke_Dance_sala_1.jpg

 

DSC07591na_stronke_2

SALA NR 2 (I PIĘTRO):

S1170007net

SALA NR 3 (II PIĘTRO):

sala net

UWAGA!

PODNAJMUJEMY SALE DO CELÓW TANECZNO - SPORTOWYCH ! Sale o wymiarach : 80 m2, 40 m2

WYPOSAŻENIE SALI TRENINGOWEJ:

 
Sala treningowa nr 1 wyposażona jest w:
 • lustra, które są niezbędne podczas nauczania kroków tanecznych oraz układów choreograficznych,
 • profesjonalne maty treningowe, które są niezbędne do amortyzowania ewentualnych upadków podczas wykonywania tanecznych ewolucji, a zarazem są idealne do przełamywania granic strachu przy treningu trudniejszych elementów. Maty te, to bezpieczne rozwiązanie dla naszych najmłodszych uczestników kursów tańca.  Na matach rozłożona jest wykładzina "szachownica", nadająca poślizg, także zestaw mat i wykładziny sprawdza się rewelacyjnie podczas treningów break dance,
 • materace o grubości 20 cm, które służą do nauki elementów akrobatycznych tj. przewroty, salta itp.
 • odskocznia, poprawiająca wybicie podczas treningów akrobatycznych,
 • piłki i sztangielki treningowe do Fitnessu dla Pań,
 • gumy rozciągajca do ćwiczeń; regularny, a zarazem prosty trening pociąga za sobą wymierne efekty w postaci przyrostu siły mięśni,
 • drążek do pociągania,
 • dodatkowo na ścianach widnieją kolorowe graffiti namalowane przez jednego z najlepszych polskich writer`ów PANASTADAS, które dodają świetnego klimatu oraz pozytywnej energii podczas treningu.
JAK SIĘ UBRAĆ NA ZAJĘCIA ?

Na trening powinniśmy zabrać :

 • wygodne buty do treningu np. Break Dance, Hip Hop, Dancehall itp - trampki, adidasy, Pole Dance, Hatha Joga - na boso, Gimnastyka, Jazz - baletki.
 • spodnie (mogą być dresowe) nie ograniczające ruchów podczas wykonywania ćwiczeń, kroków, figur tanecznych itp, Pole Dance, krótkie spodenki plus koszulka,
 • luźną koszulkę.
  Polecamy zaopatrzeć się w butelkę wody lub soku, natomiast najbardziej polecamy napoje izotoniczne, napoje można zakupic również u nas w biurze na II piętrze.
CZEGO UCZYMY NA LEKCJACH TAŃCA ?

Każde lekcje u nas rozpoczynają się od 10/15 minutowej rozgrzewki, rozciągania, wzmacniania, które są niezbędne do efektywnego treningu. Mówimy że: "Jaka rozgrzewka - taki trening" :). Zajęcia break`a prowadzone są od podstaw, do których zaliczamy m.in.:

 • Footworki: Three step, four step, six step, C.C. itd.
 • Power move`s: Back spin - obroty na plecach, swipes, windmill-bary itd.
 • top rock`s: Indian step, salsa step, 4 corners itd.
 • freez'y: baby freez, chair freez, elbow freez itd.

Każdy styl tańca posiada swoje podstawy, które są niezbędne do dalszego rozwoju każdego tancerza.
Opisy w/w elementów wkrótce w dziale ARTYKUŁY.
Po przyswojeniu i wyszlifowaniu tych podstawowych ruchów i figur grupa przechodzi do bardziej zaawansowanych kroków oraz do ich połączeń, a przede wszystkim do umiejętności poruszania i przemieszczania się po parkiecie.

Na lekcjach tańca hip hop grupa uczy się pojedyńczych kroków do rytmu muzyki, które później łączone są w całość w wyniku czego powstają krótkie układy choreograficzne.

Lekcje electric boogie (popping) rozpoczynamy od wielu ćwiczeń rozciągających, które są powtarzane regularnie co trening, natomiast na lekcjach pierwszych uczymy podstaw tj.: waving czyli fale, sliding, rozmaitych izolacji oraz różnych metod poruszania się po parkiecie.

JAK SIĘ DO NAS ZAPISAĆ ?

Chętni, którzy chcą  zapisać się na lekcje tańca powinny wypełnić formularz On-Line lub też wysłać e-maila na adres: biuro@snake-dance.pl podając w nim swoje dane: imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz rodzaj wybranego stylu tańca. Mozna również zapisac się telefonicznie 792-001-003 lub na miejcu w biurze na II piętrze, al.NMP 21, w podwórku.