FLOW JOGA

 

Wyrosła z korzeni jogi, bardziej naturalna, w zamyśle dążąca do odczuwania radości z bycia w ciele z odkrywania jego możliwości. Flow joga to jednak nadal joga i tak należy ją traktować. Czego się spodziewać po zajęciach?

Osoby, zwłaszcza takie, które na jodze nigdy nie były uważają, że trenujemy raczej mentalnie... Nie zupełnie. Joga jest przede wszystkim systemem ćwiczeń fizycznych, które poprzez swoją szczególną formę oddziałują na nasze ciała i umysły w sposób, w jaki nie robi tego żadna inna aktywność fizyczna, co potwierdzają liczne badania naukowe – do tego potrzebna jest oczywiście systematyczna praca pod okiem wykwalifikowanego instruktora.

Czy należy się bać? Może i komuś przyglądającemu się z boku wydaje się, że jogin praktykujący od lat czyni cuda ze swoim ciałem ale w zasadzie czyni on to co większość z Nas potrafi, do czego często była zdolna jako dziecko i tylko na skutek zaniedbania, zarzucenia właściwej aktywności uśpił te możliwości w swoim ciele ale one nadal tam tkwią. Możemy do tego wrócić!

Badania, które wcale nie są najnowsze, dowodzą ponad wszelką wątpliwość, iż człowiek stworzony został aby się ruszać – po to mamy choćby stawy, dlatego człowiek, który się nie rusza – nie może trwać w zdrowiu zbyt długo. Joga, w zdecydowanej większości swych odmian – w tym także Flow Joga – umiejętnie prowadzona, jest formą rekreacji ruchowej nakierowanej na Nasze zdrowie: fizyczne i psychiczne. Bierze pod uwagę konstrukcję Naszego ciała, jego możliwości oraz ograniczenia, zapewnia profilaktykę, kształtuje nawyki właściwe dla utrzymywania prawidłowej postawy, zapobiega a nawet eliminuje wiele dolegliwości bólowych. A co z przyjemnością, z endorfinami? To właśnie jest najlepsze - stopniowe odkrywanie plusów:

  • zajęcia są przyjemnością, każdy pracuje na miarę swoich chęci, możliwości swojego ciała czy kondycji w danym dniu. Wsłuchujemy się w to czego Nasz organizm potrzebuje a przeciwko czemu się buntuje – nie musimy być lepsi od nikogo, chcemy zobaczyć jak fantastyczne i pełne możliwości są Nasze własne ciała.
  • W zdrowym ciele – zdrowy duch. Zaskakujące jest jak wiele satysfakcji i zwykłej radości daje przełamywanie własnych wcześniejszych ograniczeń, dostrzeżenie potencjału w sobie. Sama praktyka jogi ma udowodnione działanie antydepresyjne.
  • W miarę upływu czasu nasze ciało wyraźnie się zmienia: wzmocnione mięśnie nabierają kształtów a kogo to nie cieszy? Rośnie zatem pewność siebie.
  • Każde zajęcia kończą się relaksacją. Joga to jednak mniejszy lub większy wysiłek fizyczny, po którym chwila wyciszenia smakuje jak butelka najlepszego wina w najbardziej miękkim i wygodnym fotelu na świecie. Poczucie zaspokojenia potrzeby ciała, które mamy przecież tylko jedno na całe życie oraz kolejnego kroku na drodze rozwoju osobistego zmieszanego z lekkim zmęczeniem niesie prawdziwe ukojenie i spokojnie przenosi Nas z powrotem do codziennego, choć już nie zwyczajnego trybu życia, tylko trybu w rytm Flow Jogi, w rytm Naszych ciał – naturalnie :)

JAKI STRÓJ ?

Legginsy, dresy, na boso.

ZAPISY:

* Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* 792-001-003

* biuro Snake Dance, Al.NMP 21, w podwórku, II piętro.

flow yoga net

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !