Pole Dance

Pole Dance, kolokwialnie nazywany tańcem na rurze, jest formą aktywności ruchowej łączącej taniec z fitnessem oraz elementami akrobatycznymi, wykonywanymi na lub przy użyciu rekwizytu w postaci pionowego drążka tzw. pole czyli rury. Często mylony z tzw. "Lap Dance", czyli tańcem erotycznym przy rurze, wykonywanym w klubach nocnych.
Pole dance to specyficzny taniec, który wymaga dużej sprawności fizycznej oraz siły, a dodatkowo umiejętności typowych dla gimnastyki artystycznej. Wpływa pozytywnie na modelowanie sylwetki dzięki zaangażowaniu wszystkich partii mięśni od łydek, przez uda, brzuch, pośladki, ramiona, aż do klatki piersiowej. Ponad to ćwiczenia wykonywane do muzyki zmuszają do podporządkowania się jej tempu, pomagając tym samym skłonić organizm do większego wysiłku związanego z różnorodnym tempem wykonywania figur. Dodatkowo ćwiczenia te uczą samokontroli nad ciałem i jakością ruchu, świadomego panowania nad jego kierunkiem, dynamiką, formą, czasem rozpoczęcia i zakończenia. Pole dance pomaga uwolnić się od stresu, wzmacnia poczucie własnej wartości i dodaje pewności siebie. Może być wykonywany do różnych gatunków muzycznych, co przesądza o charakterze i stylu tańca. Połączenie dwóch aspektów, siłowego i muzycznego, które potęgują korzyści płynące z uprawiania tej formy aktywności ruchowej, wyróżnia Pole dance na tle innych form tanecznych.

Zajęcia Pole Dance prowadzone są przez instruktorki: Agnieszka Miś,Marta Langhammer, Marta Skóra - więcej w zakładce NAUCZYCIELE.

Zajęcia odbywają się na profesjonalnych rurach 48 mm, statyczno - obrotowych. Wokół rur znajdują się materace chroniące przed ewentualnym upadkiem.

Lekcje odbywają się we wtorki w godz. (instruktorka Agnieszka):

* grupa początkująca P - 16.00 - 17.00 (można dołączyć)

* grupa początkująca średniozaawansowana S - 17.00 - 18.00 (można dołączyć)

* grupa zaawansowana Z - 18.00 - 19.00 (można dołączyć)

Nowe zajęcia dla grup początkujących (instruktorka Marta) soboty w godz. (zapisy trwają) :

* grupa początkująca P1 - 10.00 - 11.00,

* grupa średniozaawansowana - 11.00 - 12.00.

* grupa zaawansowana - 12.00 - 13.00.

Nowe zajęcia dla dzieci i dorosłych (piątki) instruktorka Marta Skóra:

* 16.30 - 17.30 - Pole Dance KIDS 8-12 lat, grupa początkująca,

* 17.30 - 18.30 - Pole Dance, grupa początkująca.

Maksymalna ilość osób w grupie - 14 - dwie osoby przy jednym stanowisku (rurze), posiadamy 7 stanowisk.

Zapisać się można w następujący sposób:

* mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* telefonicznie: 792-001-003,

* poprzez GG: 1227491,

* na miejscu w Szkole, biuro II piętro.

Oto pokaz Agnieszki Miś z Zakończenia Roku Tanecznego:

Pokaz Marty Langhammer z Zakończenia Roku Tanecznego:

 pole_popr.jpg

 ZAPRASZAMY SERDECZNIE !