NOWOŚĆ ! RYTMIKA DLA DZIECI 3-7 LAT !

Serdecznie zapraszamy dzieci na nowe zajęcia RYTMIKI. Lekcje są skierowane do dzieci w wieku 3-4 latka oraz 5-7 lat, podczas których większość dzieci ma pierwszy kontakt z muzyką (wykonywaną na żywo). Przedszkolaki czy żłobkowicze mają szanse zakochać się w magicznej krainie dźwięków, a ćwiczenia i zabawy pomagają tę krainę poznać i biegle się w niej poruszać– jak w przypadku języka ojczystego czy obcego. Z czasem też doskonalone umiejętności pozwolą na odtwarzanie i tworzenie własnej muzyki.

Zajęcia rytmiki rozwijają sferę artystyczną (m.in. wyobraźnię), emocjonalną oraz koncentrację uwagi, pamięć, koordynację,  (słuchową, ruchową, głosową oraz ich połączenia). Wspomagają ogólny rozwój sprawności fizycznej i umysłowej. Przygotowują dzieci do gotowości szkolnej. Uczą samodzielnej pracy i współdziałania w grupie. Kształtują i poszerzają zdolności muzyczne (m.in. poczucie rytmu), wpływają na poprawną intonację dźwięków, emisję głosu oraz rozwijają wrażliwość estetyczną. Uwrażliwiają na spostrzeganie zjawisk akustycznych z otoczenia, a także reakcje na wszelkie zmiany w nich zachodzące. Wykorzystują naturalną potrzebę dziecka do ruchu i śpiewu. Wiele ćwiczeń rytmicznych wspomaga terapię logopedyczną, a także przygotowują do czytania.

Ważne aby zajęcia te odbywały się regularnie, przynajmniej raz w tygodniu. Zajęcia są procesem, który wprowadza dzieci w świat muzyki małymi krokami. Dzieci poprzez zabawy muzyczne uczą się prawideł rządzących światem muzyki, a zdobyte doświadczenia szybko przekładają na własne próby twórcze. Ciepła atmosfera, zbieranie wspólnych muzycznych doświadczeń sprawiają, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach co kształtuje ich pozytywny stosunek do muzyki i sztuki.

Zajęcia odbywają się w soboty:

* 9.30 - 10.00 - grupa 3,4 latka,

10.15 - 11.00 - grupa 5,6,7 latek.

Rodzice zostawiają swoje pociechy na sali, w drzwiach mamy zamontowane lustro weneckie, także widać jak zajęcia przbiegają na sali.

Startujemy od marca.

Lekcje prowadzone są przez doświadczoną nauczycielkę - Annę Pożarlik.

Strój: miękkie buciki, wygodne spodnie, koszulka.

Zapisy : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / 792-001-003

rytmika net

Zapraszamy serdecznie !